برای محصولات بیشتر کلیک کنید.
هیچ محصولی پیدا نشد.
دوست داشتن1
اضافه به مقایسه0

کتاب اول دستور مقدماتی تار و سه تار

نام تجاری:
پیشنهاد ویژه محدود
57,600 تومان 60,000 تومان
گارانتی
  • گارانتی اصالت و سلامت فیزیکی
توضیحات

پس از اینکه به یاری خداوند و کمک وزارت فرهنگ و بذل جهد و کوشش هنرمندان،هنرستان موسیقی ملی تاسیس شد و هنرجویان بایستی با قواعد و اسلوب های ساده و آسان و صحیح ،دروس علمی و موسیقی را آغاز نمایند،یکی از موضوعاتی که از لحاظ پرورش و تربیت نوازندگان آتیه مورد کمال توجه اولیای هنرستان قرار گرفت،تنظیم وتهیه دستورهای مخصوص بود که هم ازجنبه ی فنی کامل و مفید و هم از لحاظ استفاده ی هنر جویان که معمولا در کلاس اول هنرستان بین سنین 11-14 هستند سهل و جذاب و دلپذیر وتشویق آمیز باشد و در نتیجه هنرجو با کمال میل و رغبت به نواختن ساز مشغول شود وآهنگ ها و اشعار نیز با محیط مدرسه موافق باشد.

به همین منظور از هنرآموزان هنرمند تقاضا کرد که با استفاده از تجربیات ممتدی که در تعلیم سازهای تخصصی خود دارند به تدریج این دستورها را تهیه نموده ،در دسترس هنر جویان بگذراند .

    اینک کتاب اول تار و سه تار که با در نظر گرفتن تمام جهات فنی و تربیتی به وسیله ی آقایان موسی معروفی و نصرالله زرین پنجه هنر آموزان کلاس تار تهیه شده و نیز کمال دقت را در تنظیم آن به عمل آورده اند,به گونه ای که از لحاظ تربیتی و هنری کاملا مفید و قابل استفاده ی خردسالان باشد و در دسترس هنرجویان موسیقی گذارده می شود.

ضمنا تذکر این نکته نیز کمال ضرورت را دارد که در این روش کلی و اصلی را که هنرمند محترم آقای علینقی وزیری استاد بی نظیر تار ایجاد و ابتکار کرده اند کاملا در نظر داشته وآن را با سبکی ساده و روشی آسان که قابل درک و فهم نوآموزان موسیقی باشدو هم جنین آهنگهای مختلف،آنها راسر گرم کند.

کتاب حاضر یک سال قبل برای چاپ آماده شد ولی نداشتن اعتبار مالی انتشار آن را به تاخیر انداخت و اکنون خوشبختانه به وسیله ی انجمن ملی منتشر می شود.

امید می رود به تدریج که هنر جویان به کلاس های بالا ارتقاءمی یابد.توفیق ادامه این خدمت حاصل آیدو کتاب های سال های بعد هم که در دست تهیه است با همین روش در دسترس هنرجویان گذارده شود وآنها را به فرا گرفتن تار وسه تار که مهم ترین ساز ملی ماست تشویق و ترغیب نمایند.

جزئیات محصول
SB20039

مشخصات

شماره مجوز
شابک 9790802602120
زبان
فارسی
وزن
100 گرم
نویسنده
موسي معروفی-نصرالله زرين‌ پنجه‎-روح‌الله خالقی‎-عطا جنگوك
قطع
رحلی
تعداد صفحات
32
جلد
شومیز
انتشارات
سرود
نظرات
بدون نظر
خرید مطمئن
محصولات مرتبط

پاسخگویی در تلگرام

فهرست

یک حساب کاربری رایگان برای ذخیره آیتم‌های محبوب ایجاد کنید.

ورود به حساب کاربری