برای محصولات بیشتر کلیک کنید.
هیچ محصولی پیدا نشد.
دوست داشتن0
اضافه به مقایسه0

کتاب قطعات موسیقی مجلسی برای سنتور اثر فرامرز پایور

قطعات موسيقى مجلسى، كه شامل چهارمضراب‏ها و مقدمه هايى براى گوشه‏ هاى مهم دستگاه‏ها و آوازهاى موسيقى ملى ايران است، قطعاتى است كه احتمالاً فى‏البداهه و يا برحسب ضرورت در مجالس و كنسرت‏ها و راديو و تلويزيون و احياناً براى ضبط صفحه يا نوار تهيه و اجرا شده است.

پیشنهاد ویژه محدود
144,000 تومان 150,000 تومان
گارانتی
  • گارانتی اصالت و سلامت فیزیکی
توضیحات

قطعات موسيقى مجلسى، كه شامل چهارمضراب‏ها و مقدمه‏ هايى براى گوشه‏ هاى مهم دستگاه‏ها و آوازهاى موسيقى ملى ايران است، قطعاتى است كه احتمالاً فى‏البداهه و يا برحسب ضرورت در مجالس و كنسرت‏ها و راديو و تلويزيون و احياناً براى ضبط صفحه يا نوار تهيه و اجرا شده است. از آنجا كه اين قطعات اغلب توسط علاقمندان به موسيقى و بخصوص نوازندگان سنتور ضبط مى‏شدند و مورد استفاده قرار مى‏گرفتند، و به‏علت عدم امكان دسترسى به اصل آنها، اجراى آنها بيشتر به‏طور ناقص و يا با اشتباهاتى همراه بوده است. لذا تصميم گرفتم كه، تا حد امكان، اين قطعات را جمع‏آورى كنم و با تجديدنظر كلّى آنها را به چاپ رسانيده، در دسترس هنردوستان قرار دهم.
توضيحات كافى در مورد مضراب‏گذارى و ساير قواعد مربوط به نت‏نويسىِ سنتور در كتاب‏هاى قبلىِ اينجانب آمده و ذكر آنها در اينجا تكرار مكررات است. هنرجويانى كه به مرحله‏اى رسيده باشند كه كتاب حاضر را اجرا كنند، قطعاً كتاب‏هاى قبلى مربوط به سنتور را مطالعه و مرور كرده‏اند و آشنايى كامل با آن قواعد دارند و نكته‏ى مبهمى براى آنها باقى نمانده است.
ضمناً متذكر مى‏شوم كه قطعاتى را كه بنيه‏ى همنوازى با ساير سازها را داشته‏اند در متمم كتابِ مجموعه‏ى پيش‏درآمد و رِنگ براى سازهاى زهى تنظيم كرده، به‏ چاپ رسانده ‏ام تا چنانچه هنرجويان بخواهند آنها را به‏اتفاق بنوازند، با استفاده از كتاب مذكور، مشكلى از لحاظ همنوازى نداشته باشند.

فرامرز پایور

جزئیات محصول
SB20077

مشخصات

شماره مجوز
شابک : 9790802604155
وزن
260 گرم
نویسنده
فرامرز پایور
قطع
رحلی
تعداد صفحات
116
جلد
شومیز
انتشارات
ماهور
نظرات
بدون نظر
خرید مطمئن
محصولات مرتبط

پاسخگویی در تلگرام

فهرست

یک حساب کاربری رایگان برای ذخیره آیتم‌های محبوب ایجاد کنید.

ورود به حساب کاربری