پشتیبانی و مشاوره : 46 21 01 91 -021

بخرید و 1,116 تومان تخفیف در خرید بعدی دریافت کنید !

سه تار مفاخری مدل 1 مهر

( )

سه‌تار مفاخری یک مهر، از ساخته‌های کارگاه سه تار سازی مفتاحی ، منقش به مهر مفاخری می‌باشد. جنس کاسه ساز و دسته آن از چوب توت و گردو بوده و جنس شیطانک برای صدادهی بهتر از استخوان است.پرده های این ساز از جنس مصنوعی پلیمری بوده  وزن آن در حدود 400 گرم و در سایز استاندارد 4/4 به همراه هاردکیس ارائه می‌شود.

  • گارانتی اصالت و سلامت فیزیکی

299,000 تومان

279,000 تومان

افزودن به لیست دلخواه

سه‌تار از خانواده ی تنبور است اما امروزه از نگاه روش نواختن و شکل دسته و تکنیک‌ها بسیار به تار نزدیک است.سه تار از کاسه چوبی از جنس گردو یک قسمتی و گلابی شکل و سطح رویی ( صفحه ) آن نیز از چوب توت یا اسپروس ساخته می شود که همین جنس و کیفیت چوب های مختلف و ظرافت های ساخت یکی از عواملی است که باعث ایجاد تفاوت کیفیت و قیمت در سه تار های ساخته شده می شود.

روی صفحه خرک چوبی کوتاه قرار می گیرد که عموما از جنس چوب شمشاد می باشد و در امتداد کاسه نیز دسته ساز می باشد که در سر آن 4 عدد گوشی قراردارد که دو عدد در سطح جلویی و دوتای دیگر در سطح جانبی چپ طراحی شده است .دسته سه تار که اکثرا از چوب گردو ساخته می شود با استفاده از روده گوسفند و یا الیاف مصنوعی پرده بندی میشود و دارای 26 ردیف می باشد .

سه تار دارای 4 ردیف سیم است که از انتهای کاسه به وسیله سیم گیر به بدنه ساز متصل شده و در امتداد دسته کشیده شده است و در سرساز دور گوشی های چوبی پیچیده می شود .سه تار عموما با ناخن انگشت اشاره نواخته می شود و به همین دلیل و به علل آکوستیکی صدای این ساز ظریف و ضعیف می باشد که البته برخی نوازندگان از مضراب های متفاوت در انواع سیمی و شاخ نیز استفاده  می کنند .

4/4
چوب توت
چوب گردو
چوب گردو
چوب گردو
شمشاد
استخوان
مصنوعی
شمشاد
ایران

مشخصات اصلی

اندازه
4/4
جنس صفحه‌ی رو
چوب توت
جنس کاسه
چوب گردو
جنس دسته
چوب گردو
جنس گوشی
چوب گردو
نوع خرک
شمشاد
جنس شیطانک
استخوان
جنس پرده
مصنوعی
سیم گیر
شمشاد

سایر ویژگی‌ها

هاردکیس همراه ساز
کشور تولید کننده
ایران